sivri sinek ilaçlaması, sivri sinek ilaçlama işlemi

Sivrisinek İlaçlama İşlemi

Sineklerin de içerisinde yer aldığı Diptera grubuna ait olan sivrisinekler de onlar gibi çift kanatlı hayvanlardır. Uzun ve ince bacaklarının yanı sıra uzun dillere sahip olan bu küçük yaratıkların kanatları ve vücudu genelde pul ile kaplıdır. Yaklaşık olarak yetişkin bir sivrisineğin boyu 3 ila 9 mm arasındadır. Bilinen en önemli özelliklerinden birisi de dişi sivrisineklerin yumurtalarını beslemesi için kana ihtiyaç duymasıdır. Yaz aylarının korkulu rüyası olan bu küçük yaratıklar aşırı sıcak havalarda yaşamlarını sürdüremedikleri için gündüzleri gölgelerde dinlenerek karanlık havalarda ortaya çıkarlar. İnsanları ısıran sivrisinekler dişi olanlarıdır. Bir erkek sivrisinek dişisini kanat sesinden tanımaktadır.sivri sinek ilaçlaması, sivri sinek ilaçlama işlemi

2003 te yayınlanan bir dergiye göre Büyük İskender sivrisinek ısırığından ölmüştür. Taşıyıcı olan bu hayvanlar bilim adamlarına göre Dünya’ya Güney Amerika’dan yayılmıştır. Sivrisineklerin geçmişi o kadar eskidir ki dinozorlarla birlikte yaşadıkları düşünülmektedir. Yetişkin bir sivrisineğin hızı saatte 2 km ye kadar ulaşmaktadır. Gözleri olmayan bu hayvanlar bir insanı nefesindeki karbondioksitten bulurlar. Bilim adamlarının yaptığı açıklamalara göre çikolata kokusu duyularını köreltmektedir. Ayrıca sivrisinekleri ter kokusu da cezbeder. Sivrisinekler de arılar gibi çiçekler için polen taşırlar.

Piyasada bulunan sinek öldürücülerin birçoğu sinekler üzerinde etkilidir. Ancak bunlar sadece anlık ve geçici olarak fayda sağlarlar. Aynı zamanda içerdikleri yüksek miktarda kimyasallar sağlığımız açısından da zararlı etkilere yol açabilir. Sivrisinekler diğer haşereler gibi büyük bir tehdit olarak görünmese de çok çabuk üredikleri için kısa sürede evimizi, bahçemizi istila edebilirler.

Sivrisineklere kalıcı çözüm : Sivrisinek İlaçlama

Bu yönde profesyonel çalışmalar yapan ve daha çok bitkisel ağırlıklı ürünler kullanan bir sivrisinek ilaçlama firmasından yardım almak gerekebilir. Bu şekilde hızlıca üreyen bu canlıların evimizi istila etmesinden kurtulacağımız gibi sağlığımız açısından da oldukça faydalı olacaktır. Çünkü taşıyıcı özellikleri bulunan bu canlıların vücudumuza birçok hastalığı bulaştırması da kaçınılmaz bir durum olabilir. Özellikle Piretrin içeren ilaçlama yöntemi bu konuda oldukça etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir