Seonun kazandırdığı şeyler, seo site sahiplerine ne kazandırır, seo ve seonun kazançları

Seonun İnternet Sitesi Sahiplerine Kazandırdığı Şeyler Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve ucuzlaması ile birlikte neredeyse her eve bir bilgisayar girdi. Durum böyle olunca internet kullanımını son birkaç yılda öncesine göre bir hayli artış gösterdi. İnternetin yaygın kullanımı ve binlerce kişilik kitlenin internet üzerinden işlerini görür hale gelmesi sonucunda ticaretten iş yaşamına kadar birçok farklı şey sanal aleme taşındı. Şirketini tanıtmak isteyen ya da internet tabanlı ticaret yani e-ticaret yapmak isteyenler internetin gücünden faydalanmak üzere internet siteleri kurmaya başladılar. Bir internet sitesi sahibi olmak e-ticaret yapmak için yeterliymiş gibi görünse de aslında yeterli değildir. İnternet sitesinin kurulduktan sonra hedef kitle yani müşteri ile buluşması gerekmektedir. İnternet sitelerinin potansiyel müşteri ile buluşabilmesi için arama motoru optimizasyonu olarak Türkçeye çevrilen Searc Engine Optimization yani kısaca SEO gereklidir.Seonun kazandırdığı şeyler, seo site sahiplerine ne kazandırır, seo ve seonun kazançları

Bir internet sitesi için SEO’nun neden gerekli olduğunu basit bir örnek ile şöyle açıklayabiliriz. Diyelim ki parfüm satmak üzere bir dükkan açmak istiyorsunuz. Böyle bir düşünceniz var ise dükkanınızı bir arka sokakta mı açardınız yoksa işlek bir cadde üzerinde mi? Elbette ki; işlek bir cadde her zaman daha fazla para kazandıracaktır. Bu sebepten dolayı parfüm dükkanınızı arka sokak yerine işlek caddeye kuramaya karar verir ve dükkanızı açıp potansiyel müşterilerinize daha kısa sürede ve daha yüksek oranda ulaşabilirsiniz. Bu örnek ile SEO’yu birbirine bağlayacak olursak SEO yapılmayan sitelerin arka sokakta bulunan bir dükkan olduğunu ve SEO yapılan sitenin de işlek cadde üzerinde açılmış olan bir dükkan olduğunu varsayabiliriz.

SEO bir internet sitesine daha fazla müşteriye ulaşma gücü verir. Seonun internet sitesi sahiplerine kazandırdığı en değerli şey müşteri ve onun sağladığı kazançtır. Müşterilerinizin sayısı ne kadar fazla olursa ve satışlarınız ne kadar yüksek oranlara ulaşırsa o kadar fazla para kazanabilirsiniz. Bu bağlamdan yola çıkarsak SEO’nun ilk ve en önemli getirisi maddi kazanç sağlamasıdır. Ayrıca internet sitelerinin değerli hale gelmesini de SEO sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir