Selülitte Önleyici İlaçlar ve Kremler

Selüliti önlemeye yarayan bir çok tavsiyeler vardır. Bunların çoğunu okumuş veya duymuşsunuzdur. Bizde size bunların haricinde farklı bir kaç tavsiyede daha bulunmak istiyoruz. Bunları maddeler halinde inceleyelim;

• Tuz, şeker ve yağın kullanımını azaltarak protein yönünden zengin, yağ yönünden fakir bir beslenme tarzı benimsemek.
• Alkol kullanımından uzak durmak. Çünkü alkol kanda yağa dönüşerek vücutta birikir.
• Yürüyüş yapmak, yüzmek ve spor yapmak.
• Sebze, meyve, baklagiller ve lifli gıdalarla beslenmek.
• Yağ emiliminin artmaması İçin, yemek ile meyve orasında iki saat olmasına dikkat etmek.
• Başto zeytinyoğ olmok üzere sıvı bitkisel yağları kullanmak.
• Sebzeleri çiğ olarak tüketmeye özen göstermek.
• Kahve, çay, kola, soda gibi içecekleri mümkün olduğunca tüketmemek. (Çünkü bunlar vücutta sıvı birikimini hızlandırır).

KIRMIZI DESTEKLER: Selülit oluşumuna karşı etkili besin maddelerinden olan kırmızı renkli meyve ve sebzeler, likopen içerir. Likopen, hücreler arası bağları güçlendirir ve hücre metabolizmasının gelişmesine yardım eder.

YEŞİL DESTEKLER: Ispanak, lahana, brokoli, kivi ve biberdir. Toksinlerin atılması ve dolaşımın hızlanmasını sağloyon yosun da son derece faydalıdır.

SARIŞIN DESTEKLER: Kavun, kayısı, şeftali, mango ve popoyadır. Su ve mineral açısından zengin kaynak suları da oldukça faydalıdır. Magnezyum, metabolizmayı harekete geçirir. Fosfor ve silisyum, dokuyu kuvvetlendirir.

UÇUCU YAĞLAR: Bitkilerin hormonu olan yağ özleri de vücudumuzdaki hormonlarla eşdeğerdir. Terapide kullanılan bitkisel yağlar; dolaşıma katılarak hedeflenen bölgeye gider ve başarılı bir şekilde vücudumuzdaki yağlarla savaşırlar

Selülit Tedavisi Kullanılan İlaçlar

Selülit tedavisi ve ilaçları, hekim tarafından seiülitin tipine göre dozları ayarlanarak verilmektedir. Asla sağda solda duyduğunuz kürleri ve ilaçları doktor tavsiyesi ve kontrolünde olmadan kullanmayı denemeyiniz..

Selülit tedavisinde kullanılan ilaçlar:
Adiposité (yağ hücresi) etki eden lipolitik, yani yağ eriten
Lenf ve kılcal kan dolaşımı üzerine etkili olan
Sinerjik ve yardıma tedavilerde kullanılan ilaçlardır.
Selülite karşı savaşta iki yöntem geçerlidir. Birincisi, selülit oluşmasında başrol oyuncusu olan yağ metabolizmasına karşı mücadele edilmesidir.

İkincisi, yağ dokularında bozulan mikro sirkülasyonun düzeltilmesidir. Diğer farklı yöntemlerle birlikte yol alınması, istenen sonuca erken ulaşmayı sağlar,.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir