sağlıklı cilt, sağlıklı cildin kuralı

Sağlıklı Cildin 10 Kuralı

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilmek için illa pahalı cilt maskeleri kullanmanız ve pahalı güzellik salonlarına gitmeniz gerekmiyor. Evde bazı konulara dikkat ederek de cildinizin daha güzel bir görünüme kavuşmasını ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı cildin 10 kuralı uygulandığında cildinizin ne kadar sağlıklı bir hale geldiğine siz de inanamayacaksınız.sağlıklı cilt, sağlıklı cildin kuralı

1-Bol su içmek: Günde en az 2 litre su içmeyi başardığınız takdirde cildinizin daha gergin olmasını ve eskiye nazaran daha az kuru olduğunu görebilirsiniz. Su içmeyi sevmeyenler arasında yer alıyorsanız suya zencefil ya da nane yaprağı koyup limon sıkarak da tüketebilirsiniz.

2-Güneş koruyucu krem kullanmak: Şehirde ya da yazlık bir belde de olmanız fark etmeden her gün güneş koruyucu krem kullanmanız gerekir. Güneşten gelen ışınlar cilde zarar verdiği için günlük nemlendiricinizi sürekli kullanmak ya da makyaj altına güneş koruyucu krem sürmek faydanıza olacaktır.

3-Sigaradan uzak durmak: Sigara cildinizin nem dengesini alt üst ederek sağlığını kaybetmesine ve daha hızlı yaşlanmasına sebep olur. Bu sebeple sigaradan da sigara dumanından da uzak durun.

4-Yemeğe dikkat etmek: Fast food tarzı ve aşırı abur cubur içeren beslenme alışkanlıklarından uzak durmanız ve tatlıya fazla yüklenmemeniz gerekir. Bunlar cildin mat ve yorgun görünmesine sebep olacağından uzak durulması gerekir.

5- 7 saat uyumak: Günde en az 7 saat uyumanız cildinizin de dinlenmesini sağlar. Hafta içi az uyuyup hafta sonu akşama kadar uyumak cildinizin de yorulmasına sebep olur. Bu sebeple yeteri kadar uyuyup dinlendiğinizden emin olun.

6-Gece kremi kullanmak: Cildinizin daha sağlıklı olması için mutlaka gece kremi kullanmalısınız.

7-Kremlerinizi buzdolabınızda saklamak: Göz kremleri ve roller ürünlerini kullanıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Bu sayede ürünlerinizin ömrünü uzatabilir, kullandığınızda cildinize tazelik hissi vermesini sağlayabilirsiniz.

8-Sabahlar cilt temizlememek: Sabah yapılan cilt temizliği cildin strese girmesine neden olur. Bu sebeple yüzünüzü sadece soğuk suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

9-Cildinizle birlikte ürünlerinizi de değiştirmek: Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt de değiştiğinden farklı ihtiyaçlara sahip olur. Bu sebeple yaşınız için en uygun olan ürünü kullanmaya özen gösterin.

10-Cilt bakımına erken başlamak: Pek çok kişi cildi zaten sağlıklı ve genç olduğundan cilt bakımına ihtiyacı olmadığını düşünüyor olsa da ileriki yaşlarda sıkıntı yaşamamak için cilt bakımına erken başlamak doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir