korona virüs, korona nedir, korona salgını

Koronavirüs Nedir?

Koronavirüs çaresizlik içinde ve hiçbir tedavi yöntemi bulunamadan insanların çağımızda yaşadığı salgındır. Wuhan da çıktığı söylenilen bu virüste bütün dünya savaşmaktadır. Nereden geldiği ne ile geçeceği belirsiz olan bu hastalıkta yine de çareler aranmaya devam etmektedir. Son günlerde aşının bulunduğu ve ülkemize geldiği söylense de herkese bu aşı yapılamayacağı için kendimizi korumaya devam etmeliyiz.korona virüs, korona nedir, korona salgını

Koronavirüse İyi Gelen Bitkiler

Tıpta ve alternatif tıpta sürekli çareler arayan bilim adamları soğan, sarımsak ve kekiğin koronavirüse iyi geldiğini düşünmektedir. Soğan ve sarımsak suyu birlikte kaynatılarak içildiğinde vücut direncinin arttığı düşünülmektedir. Sarımsak kendi başına antibiyotik niteliği taşıdığı için vücuttaki hücreleri güçlendirerek bağışıklık sistemine yükseltmektedir. Bunun yanı sıra kekik ve kekik yağının soğan ve sarımsaktan daha ileri bir koruyucu olduğu söylenmektedir. Doğada kendiliğinden gelen kekik mucizevi olarak koronavirüs ilaç olarak düşünülmektedir. Bir tutam kekik kaynatılıp içildiğinde Coronavirüsün DNA yapısını parçaladığı söylenmektedir. Kekik daha önceleri kanser tedavilerinde hücre tamamlayıcı olarak kullanıldığından vücuttaki etkileri az çok bilinmektedir. Kekiğin iyileştirici özelliğinden faydalanmak isteyen bilim adamları insanlar üzerindeki deneyimlerinde gerçekten etkilerini gözlemlemişlerdir. Ancak virüsün henüz yapısı tam belirlenemediği için yine de temkinli olmakta fayda vardır. Yapısında değişime uğrayabilecek ve bilmediğimiz bir yapı olduğu için hiçbir açıklama net olmamaktadır.

Maske ve Hijyen

Bulaşıcı özelliğe sahip olan hastalıkta en önemli koruyucu etken maske ve hijyendir. Tükürük yoluyla bulaştığı bilinen bu hastalık için maske takılarak insanların karşı karşıya geldiğinde birbirlerine bulaştırma riski en aza indirebilmek istenmektedir. Dışarıya her çıktığınızda kullandığınız maskeyi çöpe atarak virüs etkilerini evinizin içine getirmemiş olursunuz. Ellerinizin sürekli olarak dışarıda korumasız kaldığı için alkolü yüksek kolonya veya dezenfektanlarla hijyeni sağlanmalıdır. En önemlisi eve girdiğinizde üzerinizdeki bütün kıyafetlerinizi yıkamalı ve ellerinizi sabunlu suyla yıkayarak kendi dezenfektenizi sağlamanızdır. Toplu taşıma araçlarını çok zorda kalmadıkça kullanmamak ve bu araçlara bindiğimizde cam tarafına dönük maskemizi açmamak ve ellerimizi mümkünse hiçbir yere dokunmadan toplu taşıma araçlarından inmek yine sağlığınız için uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir