iyilik yapma, dünya neden kötü, kötülüğün nedeni

Herkes İyilikten Yana Olduğu Halde Dünya Neden Kötü?

Mutlak iyi veya mutlak kötü diye bir şey yoktur.

Bu cümleyle başlayalım. Bu cümle yıllardır tartışılıyor ve daha fazla tartışılacak.

İyilik, konuşma, devrimler yapıldı, çalışmalar yapılıyor, ama dünya neden değişmiyor? İyilik hakkında çok fazla konuştuğumuzda kötülük neden daha yaygındır? İdeolojiler, dinler, devrimler, hareketler varken neden hala aynı sıkıntıları yaşıyoruz?iyilik yapma, dünya neden kötü, kötülüğün nedeniHayvanlar neden zarar görür? Doğa neden yok oluyor? Irkçılık neden hala mevcut? Neden savaşlar var? ve bir ton benzer konu. Pek çok insan hem pasif hem de aktif olarak bir şeyler yaptı. Hiçbir şey değişmedi. Bir kısır döngü içerisindeyiz. Snowpiercer, filmdeki gibi iyilik için savaşanlar kazandıktan sonra güç kazandıklarında yok ettikleri güce dönüşür.

Birçok soru sordum ve cevapları var. Bazı şeyler uygulandı, ancak değişmedi. Sorunlar hala büyük. Hiçbir değişiklik olmadı. Dünyanın bir insan olup olmadığı, estetiğe sahip olması, saçınızı boyaması veya dövme yaptırması tam olarak değiştiğini göstermez. Karakter aynı kalırsa ve kötü sonuçları olursa, hiçbir şey değişmez.

Ne yapmamız gerektiği sorusu, hayatımızın geri kalanında bizi aklımızda tutmalıdır. Yanıtları buluyoruz, ancak çözülmüş olarak kabul edilmiyoruz. Çözüm yoksa ya da bir çözüm bulduğumuzu ve aslında hiçbir şey olmadığını düşünürsek, yaptığımız hiçbir şey değildir. Birlik şarkıları, kitaplar, resimler vb. Değişime katkıda bulunmaz. Bu konu insanlığın en büyük sorunlarından biri olmalı. Çünkü her şeyi kapsar. Dünya değişmeyecek. Umarım yanılıyorum, ama sanmıyorum. Aynı sorunlar her zaman devam edecektir. Ölümsüzlük yerine mutlak mutluluk aramalıyız. Bunu herkese uyarlamamız gerekiyor. Düşünmeyi ve araştırmayı bırakmamalıyız.

Sonuç olarak; İnsanlar ne yapacaklarını bilirler ama ne yapacaklarını bilemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir