Basur Kimlerde Görülür

Bilindiği üzere basur birçok kişide görülen bir hastalık. Bu yüzden üzerine birçok araştırma yapılıyor çözüme ulaşmak için. Lazerle ameliyatlar, kremler, bitkisel çözümler bu ve bunun gibi daha birçok şey. Basurun nedenlerinden biri de uzun süre ayakta kalmak. Uzun süre ayakta kalan kişilerde daha çok görülen basur, özellikle doktorlarda daha fazla görülüyor. Özellikle cerrahlar bu konuda daha sıkıntılı. Uzmanlar, basurun ameliyatlarda uzun süre ayakta kalan cerrahlarda daha çok görüldüğünü söylüyorlar.

İlerlemiş basur ameliyatlarını yaptığını dile getiren Dr.Emin Canan, doktorların basur konusunda en dertli kişiler olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra terzi, masa başında uzun süre oturan, uzun süre ayakta kalan cerrahlar, kamyon ve otobüs şoförlerinin basur ile karşı karşıya kalma ihtimalinin daha sık olduğunu dile getirdi. Basur kimlerde görülmez diye bir düşünce oluşmamalı aslında insanların kafasında çünkü basur, herkes de görülebilir. Beslenmenize dikkat etmediğiniz sürece ve vücudumuzu hareket ettirmediğimiz sürece. Basurdan uzak durmak için katı, baharatlı yiyeceklerden uzak durmalı çorba türü sebzeli yiyecekleri daha çok tercih etmeliyiz.

Hemoroid kimlerde görülür sorumuzun yanıtı çok net olmamakla beraber bazı durumlarda bazı kişilerin risk altında olduğunu söylemek gerekir. Uzun süre ayakta kalan, vücudunu hareket ettirmeyen, yemeklerde acı ve biberli yiyecekler tüketen bu yüzden sık sık kabız olan kişilerde basur görülme ihtimali daha yüksektir. Uzun süre tuvalette kalmamak, acılı ve baharatlı yiyeceklerden uzak kalmak, bolca egzersiz yapmak, bol miktarda su tüketmek basura yakalanma riskimizi ortadan kaldıracaktır. Bu yüzdendir ki dengeli beslenmenin ve egzersizin ne kadar önemli olduğu konusuna takılıp duruyoruz.

Hemoroidin halk dilinde basurun görülme sıklığı artık o kadar arttı ki durumu kotarmak için yapmamız gerekenler çok açık bu yüzden basur tedavisi konusunda bilgilenmek ona göre davranmak gerekli. Uzmanların da dediği gibi çok ayakta durmak, çok oturmak basurun sebepleri arasında bu yüzden elimizden geldiğince basuru ekarte etmek için önlemler almalıyız. Ancak bu şekilde yaşam kalitemizi yükseltip ağrısız günler geçirebiliriz. Basurdan korunma yollarını hakkında edindiğimiz bilgiler bizi ziyadesiyle bu hastalıktan uzak tutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir